Poznejte s námi to nejlepší z Portugalska.

Již několik let pro vás vybíráme produkty, které svojí kvalitou dalece přesahují portugalské hranice a zároveň si v sobě uchovávají kus tradic a krásy této jedinečné země ležící nejzápadněji v Evropě, omývané nespoutaným Atlantským oceánem, plné slunce a přírodních divů.

Naši nabídku můžeme rozdělit na čtyři hlavní kategorie – keramika, kosmetika/hygiena, výrobky z korku a delikatesy. Stejně tak je koncipována i prodejna v Panské ulici v Praze, kterou tvoří čtyři vzájemně propojené místnosti.

(Ne)obyčejné keramické nádobí i originální umělecká díla.

Portugalská keramika má dlouho historii, ať se jedná o typické keramické kachličky “Azulejos“ nebo o užitkovou a dekorační keramiku. Exkluzivně spolupracujeme se značkou Bordallo Pinheiro, jejímž produktům nikdy nechybí dávka kreativity, fantazie, nevšedního designu, ale také hravosti a smyslu pro detail. Vedle tematických kolekcí nádobí a dekorací pro domácnost, představuje Bordallo Pinheiro také zcela unikátní kusy dostupné pouze v limitovaném počtu na celém světe.

Speciální péče o tělo pohladí i vaši duši.

Ach Brito, Benamôr, Castelbel, Confiança a Couto. Každá z těchto značek má ve své nabídce jiné produkty, ale všechny kladou důraz na kvalitní suroviny, vysoký podíl přírodních složek a kombinují původní receptury s využitím nejnovějších technologií. Příjemné a často netradiční spojení vůní ještě více umocní vaše chvíle pro krásu a odpočinek. V sekci kosmetiky a hygieny najdete také vonné svíčky, pokojové vůně a difuzéry.

Když se vášeň pro módu setká s respektem k přírodě.

Korkové kabelky, peněženky, šperky nebo boty jsou zajímavé nejen svým stylovým vzhledem, ale zároveň mají dlouhou životnost, jsou lehké, a přitom velmi odolné a snadno se udržují. Nejedná se ovšem pouze o módní záležitost, korek je přírodní obnovitelný materiál, který se získává z korkových dubů a více než polovina světové produkce pochází právě z Portugalska. Objevte nový rozměr módy, která chrání životní prostředí a je v souladu s principy udržitelnosti.

Klasika, která nesmí chybět.

Dobré jídlo a pití k Portugalsku neodmyslitelně patří. Místní specialitou je samozřejmě portské víno, které je nedílnou součástí portugalského životního stylu. Za pozornost a ochutnání ale stojí také klasická červená, bílá nebo “zelená“ vína (vinho verde je lehce perlivé mladé bílé víno) a nejrůznější delikatesy. Velmi oblíbené jsou mořské ryby, zejména sardinky a olivové oleje, kromě klasických můžete vyzkoušet speciální aromatické.

Ať se již u nás budete chtít zastavit nebo raději objednáte online z pohodlí domova, moc se na vás těšíme a vážíme si vaší přízně!

Váš Portuguesa tým.

Produkty
Otevírací doba
  • Po-Ne 10:00-19:00
Kontakty
  • PORTUGUESA
    Panska 891/5
    110 00 Praha 1

Nákupní košík je prázdný