Kategorie

 • Speciální portská vína pro vaše speciální okamžiky.
  Speciální portská vína pro vaše speciální okamžiky.
  4007 Views Liked
  Nezáleží na tom, jestli máte letní dovolenou před sebou, už jste se vrátili nebo se nikam nechystáte. Sbírejte letos nezapomenutelné zážitky a společné chvíle se svými blízkými a najděte si také čas sami pro sebe. Zastavte se na okamžik, vypněte a užívejte si život. Přidat můžete skleničku dobrého portského a aby to stálo za to, vyzkoušejte speciální druhy portských jako jsou Vintage nebo LBV vína.
  Read More
 • Jak (pře)žít v době covidové? 
  Jak (pře)žít v době covidové? 
  4374 Views Liked
  Udržet si v současné době pozitivní mysl a dobrou náladu opravdu není jen tak, to mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Připravila jsem pro vás několik tipů, jak si krásné jarní dny alespoň trochu užít. Nejsem žádný odborník a každému z nás prospívá něco jiného, ale snažila jsem se zaměřit na to, co pomáhá mě osobně a mým blízkým. 
  Read More
 • Co se skrývá za jedním přírodním mýdlem?
  Co se skrývá za jedním přírodním mýdlem?
  4497 Views Liked
  Možná nemáte aktuálně možnost vyrazit do přírody, ale můžete si alespoň přinést kousek přírody domů ve formě speciálních přírodních mýdel. A jak vlastně taková mýdla vznikají? Objevte společně s námi kouzlo přírodních mýdel od portugalské značky Ach Brito a nahlédněte do zákulisí výroby. 
  Read More
 • Láska je láska
  Láska je láska
  3312 Views Liked
  Svátek svatého Valentýna by měl být hlavně o lásce. Nejde o to kupovat okázalé dary, ale spíš si uvědomit, že s láskou je náš život o hodně smysluplnější. Pokud budete chtít přece jen někoho potěšit pěkným dárkem nebo udělat radost sami sobě, budeme moc rádi, když si vyberete právě z naší nabídky.
  Read More
 • Se zdravou chutí do nového roku 2021
  Se zdravou chutí do nového roku 2021
  2790 Views Liked
  Doufám, že jste všichni měli pohodové vánoční svátky a Silvestr a zůstaly vám jen samé příjemné vzpomínky a žádné kilo navíc. Pokud si stejně jako já rádi užíváte vánoční hody, ale zároveň se už těšíte na lehčí stravu a chcete něco udělat pro svoje zdraví, mám pro vás několik tipů. Jak jinak, než z mého milovaného Portugalska.
  Read More
 •  À vossa saúde! Na vaše zdraví!
   À vossa saúde! Na vaše zdraví!
  2893 Views Liked
  Letos je přípitek na zdraví aktuálnější než obvykle. A aby měl v sobě potřebnou sílu, kvalitu, a zároveň také trochu portugalského sluníčka, je portské víno ideální volba. S blížícími se Vánocemi se můžete inspirovat na vánoční dárek, který potěší dvakrát, nejen jako dárek samotný, ale také jako příjemné chvíle, které můžete společně se svými blízkými strávit u sklenky portského.
  Read More
 • Keramická dekorace ro(c)ku
  Keramická dekorace ro(c)ku
  2010 Views Liked
  Přijdou vám keramické dekorace nudné? Tak to jste ještě neviděli sérii karikatur známých osobností od Bordallo Pinheiro. Ať už se vám budou líbit nebo vám budou připadat přehnaně výstřední, jsem si jistá, že vás zaujmou a snad i pobaví :) 
  Read More
 • Podzimní inspirace, která vám bude vonět
  Podzimní inspirace, která vám bude vonět
  1925 Views Liked
  Zpříjemněte si podzimní dny i současnou náročnou dobu nebo udělejte radost svým blízkým milým dárkem. Mýdla a vůně do domácnosti od portugalské značky Castelbel vám padnou nejen do oka, ale hlavně zavoní do nosu :) 
  Read More
 • Udržitelný krok s módou
  Udržitelný krok s módou
  1958 Views Liked
  Móda je nedílnou součástí našeho života a i zde platí, že kvalita by měla převážit nad kvantitou.
  Read More
 • Představivost bez limitů v limitované edici
  Představivost bez limitů v limitované edici
  2189 Views Liked
  Co má společného umění s nádobím a dekorační keramikou? V případě kousků od Bordallo Pinheiro opravdu hodně.
  Read More
 • Krok za korkem
  Krok za korkem
  2745 Views Liked
  Hledáte balanc mezi módními trendy, kvalitou a udržitelnou módou s respektem k naší planetě, pak jsou boty od Asportuguesas přesně pro vás.
  Read More
 • Nápad na originální vánoční dárky?
  Nápad na originální vánoční dárky?
  3069 Views Liked
  Užijte si letošní nakupování vánočních dárků v portugalském stylu, a to nejen ve smyslu pohody, ale darujte svým blízkým produkty z této výjimečné země.
  Read More
 • Korek, (eko)logická volba?
  Korek, (eko)logická volba?
  3032 Views Liked
  Korek již dávno není synonymem pro zátky od vína, jeho využití postupně proniká do řady odvětví a výjimkou není ani módní průmysl. Rostoucí oblibě se těší po celém světě také díky šetrnosti k přírodě. Jednou ze značek, která se zabývá prodejem výrobků z korku je portugalská společnost Artipel Portuguese Cork.
  Read More
 • Korková obuv – jak se nosí v létě?
  Korková obuv – jak se nosí v létě?
  5759 Views Liked
  Obyvatelé zemí v okolí Středozemního moře již před dávnou dobou dobře znali celou řadu výjimečných vlastností odumřelé kůry stromu, který dnes věda zná pod jménem dub korkový. My tomuto materiálu říkáme korek a hojně jej využíváme pro výrobu vinných zátek, stejně jako podlah, obložení stěn apod. 
  Read More
 • Keramika do interiéru
  Keramika do interiéru
  2604 Views Liked
  Pěkné nádobí, ozdobné předměty nebo jen originální a hezky zpracovaný, obyčejný stojánek na svíčku – právě tyto malé detaily jsou tím, co dělá z bytu nebo domu skutečný domov. Není jistě problém vybavit se v tomto směru v kterémkoliv supermarketu. 
  Read More
 • Ekologická móda – korek místo kůže!
  Ekologická móda – korek místo kůže!
  2595 Views Liked
  Ještě nikdy nebyla poptávka po ekologicky šetrných materiálech tak silná (a rozšíření jejich používání tak důležité) jako dnes. Zdaleka se přitom nejedná jen o nahrazování plastových nákupních tašek papírovými a ekologický přístup tak dnes proniká i do takových oblastí jako je móda. 
  Read More
 • Originální dárky v obchodě Portuguesa
  Originální dárky v obchodě Portuguesa
  2730 Views Liked
  Při výběru dárků pro naše přátele a blízké bývá nejtěžší vybrat takový dar, který by obdarovaného potěšil a v mnoha případech mu také nabídnul velkou úroveň originality. Dárek by měl také dokázat zaujmout jeho pozornost a měl by být dostatečně originální, aby význam tohoto dárku přesáhl okamžik jeho předání a obdarovaný se z něj mohl těšit co nejdéle. 
  Read More
 • Příběhy krásy – portugalská mýdla a krémy
  Příběhy krásy – portugalská mýdla a krémy
  2064 Views Liked
  Portugalsko je v myslích většiny lidí spojené s portským vínem, kvalitním fotbalem, světově proslulou lisabonskou tramvajovou linkou nebo historií velkých objevitelských plaveb Vasco da Gamy, Bartolomeu Diase nebo Ferdinanda Magellana. 
  Read More
 • Keramika z Portugalska je to, co potřebuje Vaše domácnost
  Keramika z Portugalska je to, co potřebuje Vaše domácnost
  3665 Views Liked
  Tradice výroby portugalské keramiky sahá do dávných dob – skoro až do dvanáctého století. Historie jejího vývoje je poměrně zajímavá, a bere své počátky od okamžiku, kdy tyto výrobní techniky přivezli Arabové. Od této doby už bere svůj začátek i výroba tradičních kachlíček azulejo . Výroba nejdříve začínala v Andalusii, Granadě a až poté se přesunula i do Valencie. Od této doby lze pozorovat rozšíření výroby keramiky po celém Portugalsku. Vedle tradiční španělské a italské keramiky i...
  Read More
 • Historie portského vína
  Historie portského vína
  2729 Views Liked
  Víno jako takové je velmi oblíbeným a ušlechtilým nápojem, který má celkem bohatou historii. Nutno říci, že ta se liší především s ohledem na typ vína. Pokud jste někdy ochutnali portské víno, a zaujalo vás celkem netradiční a unikátní chutí, stejně jako svou silou, podívejte se společně s námi právě na jeho historii, která je více než zajímavá.
  Read More
Showing 1 to 20 of 32 (2 Pages)
Produkty
Otevírací doba
 • Po-Ne 10:00-19:00
Kontakty
 • PORTUGUESA
  Panska 891/5
  110 00 Praha 1

Nákupní košík je prázdný